Projekt VolontirAJMO

VolontirAJMO – jačanje kapaciteta lokalnih zajednica za volontiranje

Započeo je projekt VolontirAJMO – jačanje kapaciteta lokalnih zajednica za volontiranje u koji se kao jedan od partnera uključila i Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Uz Mrežu udruga Zagor partneri na projektu su Dnd Zabok, Krapinsko-zagorska županija, LAG Zagorje – Sutla, OŠ Janka Leskovara, Pregrada, Volonterski centar Zagre i ACT Grupa.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 704.473,28 kuna, a sufinancira ga Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. u iznosu od 100%.

Projekt je započeo s provedbom 1. lipnja 2017. i traje sve do 30. studenog 2018. godine.

Projekt doprinosi aktiviranju i osnaživanje potencijala volonterstva za demokratski i društveni razvoj, te za jačanje civilnoga društva kao pokretača aktivnog građanstva na području županije. Projekt je usmjeren na jačanje kapaciteta ciljane skupine organizatora volontiranja za planiranje, kreiranje i provedbu kvalitetnih i održivih volonterskih programa, kao i na pružanje sustavne i kontinuirane podrške u uvođenju i provedbi istih. Javna kampanja i poticanje vrednovanja i nagrađivanja volonterskog rada usmjerena je na razvoj svijesti o važnosti i vrijednostima volontiranja šire javnosti. Koordinatorica projekta je profesorica V. Petric Klaužer.