Afirmativno korištenje slobodnog vremena mladih različitih kulturnih sredina

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok sudjeluje u projektu „Afirmativno korištenje slobodnog vremena mladih različitih kulturnih sredina“ u sklopu kojeg je ostvarena međunarodna kulturna suradnja s Makedonijom kao državom kandidatkinjom Europske unije.

Održat će se susret i druženje u školi „Ilinden“ u Skopju, provest će se zajedničke radionice pod nazivom: Dodiri hrvatskog i makedonskog jezika i kulture, učenici će razmjenjivati iskustvo, osmišljavati i realizirati zajednički zadatak izrade filmskog uratka i snimanje radijske emisije o afirmativnim i kreativnim načinima provođenja slobodnog vremena (izrada medijskih sadržaja, volontiranje, digitalni mediji..).

Međusobnom suradnjom učenika i profesora iz dviju strukovnih škola upoznat će se kultura i supkultura mladih iz različitih sredina, navike provođenja slobodnog vremena kao svojevrsna prevencija nasilničkog ponašanja, promovirat će se hrvatska kulturna baština i zemljopisna ljepota u međunarodnom okruženju kroz filmsko stvaralaštvo i druge medijske prezentacije.