Riječ ravnateljice

Dragi učenici, profesori, roditelji…

već duži niz godina Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok čini niz aktivnosti koje imaju za cilj prepoznati potrebe slabije pokretljivih i invalidnih učenika. Na taj način želimo pružati jednake mogućnosti svima, kao i maksimalnu fleksibilnost u zadovoljavanju specifičnih obrazovnih i širih društvenih potreba sve djece.

Različitim arhitektonskim prilagodbama, ugradnjom dizala, postavljanjem rampa, a od ove školske godine izgrađenim modernim i prilagođenim sanitarnim čvorom za invalidne i ostale učenike podignuta je razina materijalnog standarda s ciljem boljeg uključivanja te aktivnijeg i ravnopravnijeg sudjelovanja svih osoba u školi.

Investiciju koju je osigurao osnivač škole Krapinsko-zagorska županija, u prvom redu pružit će kvalitetniji i sigurniji boravak u Školi invalidnim učenicima, ali i ostalim korisnicima.

Osim toga, od ove školske godine projektom Baltazar, KZŽ omogućila je našoj školi kao partneru 4 pomoćnika u nastavi što će svakako pridonijeti inkluzivnom procesu cjelokupne zajednice te svim učenicima pružiti ljepše i sretnije školovanje.

Svim učenicima i učenicama želim dobar početak te ugodan i uspješan rad kao i završetak školske godine 2014./2015.!

Ravnateljica: Božica Šarić