Školska zadruga

smotra-zadruga-2Županijska smotra zadruga

Osnovna škola Marija Bistrica i školska zadruga Srčeke bile su 15. 4. 2015. godine domaćini 12. Smotre učeničkih zadruga Krapinsko-zagorske županije.

Smotra je održana na središnjem bistričkom trgu, a predstavilo se 17 učeničkih zadruga, od njih ukupno 18 koliko ih djeluje na području naše županije. Prema ocjenama prosudbenog povjerenstva, najuspješnijom je proglašena Učenička zadruga Matije Gupca iz OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, druga je bila UZ Plavi trnac Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, treća UZ Flora OŠ Oroslavje, dok je zadruga Srčeke osvojila četvrto mjesto. Štandove na kojima su učenici izložili svoje radove, u društvu načelnika Marije Bistrice Josipa Miličkog, obišao je i dožupan Anđelko Ferek Jambrek, te pozdravio sve sudionike u ime Krapinsko-zagorske županije.

Nakon smotre, za učenike zadrugare i njihove voditelje organiziran je posjet svetištu MBB-e, a za voditelje zadruga održan je okrugli stol. Na smotri su UZ Plavi trnac predstavljale učenice Ana-Marija Petriček, Josipa Deak, Ema Turin i Lucija Mlinar te voditeljica zadruge prof. Ivanka Jagečić. Izložbeni prostor može se razgledati na Danu otvorenih vrata škole 25. 4. 2015. godine.