Smotra zadruga

29. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske

Učenička zadruga Plavi trnac iz Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok je i ove godine sudjelovala na državnoj smotri učeničkih zadruga u Zadru od 3. do 6. 10. 2017. godine.

Nije se lako plasirati na državnu smotru. Iza toga stoji vrijedan rad učenika-zadrugara i voditelja sekcija koje tokom cijele godine rade u školi. Rad zadruge se prvo prezentira na županijskoj smotri učeničkih zadruga, koja je ove godine bila u Gornjoj Stubici. Povjerenstvo je na državnu smotru uputilo 3 zadruge: UZ Matija Gubec iz Gornje Stubice, UZ Plavi trnac iz Zaboka i UZ Radobojski guci i trpuci iz Radoboja. Uz pojedinačno sudjelovanje potrebno je na posebnom izložbenom prostoru predstaviti objedinjeni rad svih učeničkih zadruga KZŽ.

UZ Plavi trnac se vratila iz Zadra s vrijednim priznanjem jer je njezin proizvod – TORBA – proglašen jednim od 10 najproizvoda učeničkih zadruga cijele Hrvatske. Zadrugu su predstavljale učenice Marija Matok i Mateja Tenšek s voditeljicom UZ prof. Ivankom Jagečić.