ŠUDIGO i udruga Krijesnica

Međunarodni dana djeteta oboljelih od malignih bolesti

Učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok podržali su hvale vrijednu akciju udruge Krijesnica.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana djeteta oboljelih od malignih bolesti, udruga Krijesnica organizirala je javnu akciju s ciljem senzibiliranja javnosti o problematici s kojom se susreću oboljeli te njihove obitelj. Akcija se održala 15. 2. 2017 na okretištu Črnomerec, gdje je udruga Krijesnica na svojem štandu pomoću letaka, balona i vrijednih volontera prolaznicima objašnjavala razloge okupljanja te na takav način aktivno radila na razbijanju raznih predrasuda s kojima se, nažalost, susreću oboljeli. Učenici srednje Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok odlučili su pridonijeti akciji te su u sklopu organizirane terenske nastave zajedno s profesoricom stručnih predmeta volontirali na način da su dokumentirali čitavu akciju koju će finalizirati u obliku kratkog videa, kojeg će potom udruga Krijesnica moći koristiti kako bi povećala pozitivnu vidljivost u medijima. Činjenica je da nam znanje i informacije o određenom problemu pomažu kako bi se s njima što bolje nosili te kako bi kvalitetnije mogli pomoći i drugima u našoj okolini, stoga je ova akcija udruge Krijesnica uistinu hvale vrijedna gesta.

Tekst: Marko Dominkuš 2.mt

Fotografije: Denis Kotarski, Gordan Čandrlić 2.mt

Udruga je na svojoj službenoj stranici objavila link na video kojeg su realizirali naši učenici: https://www.krijesnica.hr/2017/03/15/video-15-2/