Suradnja srednjih škola KZŽ

Srednja škola Bedekovčina i ŠUDIGO Zabok na završnoj večeri državnog natjecanja graditeljskih škola

Srednja škola Bedekovčina bila je 6. i 7. travnja 2017. domaćin državnog natjecanja graditeljskih škola.

Da bi završna večer bila što ljepša i interesantnija, pripremili su za svoje goste bogat program. Atraktivnosti programa doprinjeli su učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok upečatljivim scenskim nastupom, odjeveni u kolekciju na temu “Avangarda u ritmu velegrada”. Kolekcija je izrađena 2011. godine, a autorica je bila učenica Kristina Kožić i na državnom natjecanju Dani odjeće je osvojila 2. nagradu stručnog žirija u umjetničkoj kategoriji.

Zašto je za nastup odabrana jedna starija kolekcija? Zbog povezanosti materijalima koji se koristite u građevini, a mi smo ih implementirali u scenične modele. Žica, staklo,filc, plastika,aluminij povezali su građevinsku struku i naš scenski nastup. Kolekciju su prezentirali učenici Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok – Ivana Čičko, Vid Patrik Uvodić i Gabrijel Krušelj, ovogodišnji Diorov model na Pariškom tjednu mode.