Terenska nastava

ZagrebDox i John Malkovich

Dana 3. ožujka 2017. godine učenici 2. razreda medijskog tehničara i web dizajna bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu.

Vodili su ih profesor Borjan Komarica te školska knjižničarka Valentina Petric Klaužer. Prvo su posjetili novootvoreni Kaptol Boutique Cinema u kojem se održava 12. ZagrebDox, Međunarodni festival dokumentarnog filma. Podijeljeni u tri grupe učenici su pogledali projekcije nekoliko filmova: Simple, Neuspješan skroz, Kad se probudiš, Nulti dan i Zasljepljujuća svjetlost sutona koji je proglašen najboljim filmom u međunarodnoj konkurenciji. Nakon pogledanih projekcija koje su učenicima približile iskustva dokumentarnog filma, u Hrvatskom domu likovnih umjetnika učenici su razgledali izložbu renomiranog američkog fotografa Sandra Millera pod nazivom Malkovich, Malkovich, Malkovich. Kako i naziv izložbe otkriva, fotografije prikazuju nevjerojatnu sposobnost preobražavanja jednog od danas najistaknutijih glumaca, Johna Malkovicha u Alberta Einsteina, Ernesta Hemingwaya, Marilyn Monroe i mnoge druge.