Terenska nastava

IMG_2948Joan Miró i MSU

Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok 31. listopada 2014. godine organizirala je terensku nastavu u Zagrebu za učenike od drugog do četvrtog razreda likovne umjetnosti i dizajna.

Prva stanica bio je Umjetnički paviljon sa izložbom Joan Miró: remek-djela iz Fundacije Maeght koja je po prvi put u ovom dijelu Europe u ovakvom obujmu predstavila radove katalonskog nadrealista. Direktor Fundacije Maeght, Olivier Kaeppelin i ravnateljica Umjetničkog paviljona, Jasminka Poklečki Stošić za izložbu su odabrali četrdesetak radova koji uključuju slike, tapiserije, litografije te čak 21 skulpturu. Izložba prati evoluciju skulptura ovog nekonvencionalnog i izrazito samosvjesnog umjetnika kroz dva desetljeća.

Uslijedio je posjet Muzeju suvremene umjetnosti gdje je uz dobro poznat stalni postav Zbirke u pokretu autorice Nade Beroš i autora Tihomira Milovca bila aktualna i retrospektivna izložba Julija Knifera, hrvatskog umjetnika svjetski poznatog po korištenju forme meandra do kojeg je došao u potrazi za potpunom redukcijom svih izražajnih elemenata, a svojim strogo geometrijskim stilom obilježio slikarstvo svoga doba.

Teuta Vučajnk, 2.d