Terenska nastava u MSU i HRT

Medijski tehničari i web dizajneri u – “gluhoj sobi”

slika5U četvrtak, 20. ožujka 2014. godine, učenici trećih razreda smjera medijski tehničar i web dizajner zajedno s profesoricama Ružom Leskovar, Majom Maslov,Valentinom Đurek i Vidom Guzmić bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu gdje su posjetili Muzej suvremene umjetnosti i Hrvatsku radioteleviziju.

U Muzeju suvremene umjetnosti uz stručno vodstvo razgledali smo stalni postav muzeja tzv. Zbirku u pokretu. Osim veoma zanimljivih umjetničkih djela upoznali smo i zanimljivu arhitekturu muzeja. Većina hrabrih iz muzeja je izašla spuštajući se na toboganu.

Na HRT-u smo se upoznali s organizacijom rada javne televizije i radija, proizvodnjom informativnog i zabavnog programa te arhivom HTV-a. Imali smo priliku vidjeti studije u kojima se snimaju emisije kao što su Dobro jutro hrvatska, Osmi kat, Dnevnik, Zvijezde pjevaju, Potjera, itd. Najzanimljivije je bilo u tzv. plavoj sobi u kojoj se snimaju emisije koje koriste virtualnu scenografiju. U grafičkom studiju prezentirali su nam izradu virtualne scenografije te dizajn i izradu najavnih špica. Poseban doživljaj bio je u gluhoj sobi gdje smo imali priliku osjetiti i “čuti” apsolutnu tišinu.