Terenska nastava

WP_20140312_010Maturanti u krovnim državnim i kulturnim institucijama

U srijedu 12. ožujka 2014. godine održana je terenska nastava za sve četvrte razrede Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok pod vodstvom profesora/ica: Vlatke Guberine, Olivere Peroli, Darka Milošića, Nikoline Šantor i Karmele Kristić Šimek.

Zaputili smo se u Zagreb gdje smo posjetili Muzej grada Zagreba u čijem smo stalnom postavu mogli vidjeti portret grada u svim njegovim aspektima od političkog, crkvenog, povijesnog, gospodarskog do kulturnog, zabavnog, čak i svakodnevnog života građana. Sljedeće odredište bio nam je Hrvatski sabor. Na glavnom ulazu učenici i profesori uspješno su prošli sigurnosnu kontrolu. Tamo smo imali priliku vidjeti i naučiti kako djeluje Sabor i koje su njegove uloge u našoj državi te čuti nešto o samoj zgradi, njezinim dijelovima i prostorijama. Kasnije smo kratko prisustvovali sjednici Sabora te imali priliku porazgovarati sa zastupnicima/ama: Sunčana Glavak (HDZ), Nadica Jelaš (SDP), Domagoj Hajduković (SDP) i Dunja Špoljar (SDP). Nakon zanimljivih dijaloga i postavljanja pitanja našim političarima, krenuli smo u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu gdje smo čuli nešto o samoj zgradi, o dugoj povijesti knjižnice i o njezinom djelovanju, te smo na kraju svega provedeni po samoj zgradi. U knjižnici su svi učenici rješavali zadatke koje su profesori/ce zadali unaprijed, a uz rješavanje mogli smo vidjeti kako studenti provode vrijeme učeći za svoje ispite. Učenici koji polaze nastavu njemačkog jezika, uz sve su to posjetili i Goethe Institut. Tamo su se malo više upoznali s njemačkim jezikom i kulturom Njemačke te funkcioniranjem te institucije.

Sara Vrgoč, 4.d , Eduard Gašparović, 4.wd i Dominik Pavlinec, 4.wd