Završen projekt ŠUDIGO Zabok

Turistički modni izazov nekad i danas

U sklopu izložbe radova učenika završnih razreda, Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, u četvrtak, 5. lipnja 2014. godine, u prostorima Velike galerije Grada Zaboka, održana je prezentacija i izložba odjevnih predmeta nastalih u okviru projekta Turistički modni izazov nekad i danas.

Projekt je financiralo Ministarstvo turizma što je pomoglo da se ovaj projekt uspješno provede. Zamisao o projektu proizašla je kao ideja Turističke zajednice Grada Krapine s kojom škola surađuje unatrag desetak godina.

U cilju poboljšanja turističke ponude obližnjih toplica, povećanja atraktivnosti i kvalitete turističkih destinacija, učenici dizajna odjeće proučili su povijest kupališta i kupaćih kostima. Osmislili su i izradili šest modela kupaćih kostima koje smo na izložbi vidjeli. To su replike kupaćih kostima iz 19. i 20. stoljeća, od modela kostima koji prekriva cijelo tijelo, izrađenog od nekoliko slojeva tkanine, do današnjeg bikinija.

Učenici su prezentirali svoj rad putem plakata na kojima su prikazane aktivnosti istraživanja, razrade ideja, modnih i projektnih crteža kupaćih kostima, do fotografija manekenki odjevenih u gotove modele odjevnih predmeta.

U projektu su sudjelovali učenici dizajna odjeće 2.d, 3.d i 4.d razreda te prof. Štefica Zajec Stanić i Lidija Ban. Voditeljica projekta je prof. Ivanka Jagečić.