Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube

Završetak nastavne godine

Dragi učenici, roditelji i nastavnici!

Danas, 26. 6. 2020. bio je zadnji dan ove nastavne godine. Svi zajedno svjedočili smo kako je ova godina bila posebna i specifična za sve.

Priveli smo je kraju zahvaljujući nastavnom osoblju i ostalim odgojno-obrazovnim radnicima u sustavu, roditeljima koji su kao nikad prije bili ukjučeni u učenje i rad svoje djece te naših učenika koji su vrlo odgovorno i brzo odreagirali i prilagodili se novim oblicima nastavnog procesa. Nastava na daljinu uvela nas je u sasvim druge forme učenja i poučavanja te dala jasne smjernice obrazovanja za budućnost. Odgoj i obrazovanje u ovom vremenskom okviru i kontekstu prezentirao je, između ostalog i snalažljivost te spremnost svake škole na promjenu.

Naš način rada te komunikacija sa svim čimbenicima sustava bili su izloženiji procjeni javnosti više nego ikada ranije i samim time zahtjevali dodatnu vrstu odgovornosti. Rad u online okruženju od svakog poučavatelja tražio je i paralelno samoučenje te usklađivanje pedagoških načela sa svim tehnološkim i suvremenim zbivanjima.

Bio je to pravi izazov za sve nas, a promjene su se događale na osobnoj i profesionalnoj razini. Međutim digitalna transformacija koja se zbivala na svim razinama nema alternativu. Tako usustavljena struktura obrazovanja u nekoj formi egzistirat će zasigurno i u narednim školskim godinama i saživjeti kao nova dimenzija našeg obrazovanja i života.

Za sav napor, strpljenje, konstruktivnu kritiku, zalaganje, učenje i poučavanje još jednom svima velika hvala!

Ravnateljica: Božica Šarić