Zelena čistka 2017.

Izrada papirnate ambalaže i plakata

I ove godine učenici i nastavnici ŠUDIGO sudjelovali su u akciji Zelena čistka – najvećem ekološkom volonterskom projektu u Hrvatskoj koji je dio globalnog projekta Let’s do it.

Od 22. do 28. travnja učenici su sudjelovali u brojnim aktivnostima kao što su izrada papirnate ambalaže (kutija) za prikupljanje papirnatog i plastičnog otpada za školski prostor i izrada plakata na teme o očuvanju okoliša i održivom razvoju. Umjetnički doprinos dali su učenici 1.d koji su izradili Trash Art skulpture od odbačenih i rabljenih stvari te su na taj način pokazali jednu od mogućnosti recikliranja otpada. Akcija čišćenja školskog dvorišta, igrališta i prilaza do škole održana je 27. travnja te je upotpunjena sadnjom ukrasnih sadnica u dvorištu škole.