Županijsko natjecanje iz informatike

Lucia Vragović s mentoricom Valentinom ĐurekLucia najbolja informatičarka ;D!

Dana 21. veljače 2014. godine u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša u Zaboku održano je županijsko natjecanje iz informatike. Natjecanje se održava u tri kategorije: Algoritmi, Osnove informatike i Razvoj softvera.

Kategorija Algoritmi provjerava sposobnost rješavanja složenih problema gdje je cilj napisati savršen programski kôd koji će se izvršavati što brže. Kategorija Razvoj softvera stavlja natjecatelje u uloge pravih arhitekata računalnih sustava, jer moraju napraviti što bolje i što veće programe kako bi dokazali da su najbolji. Kategorija Osnove informatike provjerava teoretsko  znanje.

Školu za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok na natjecanju je predstavljala je Lucia Vragović 4.mt pod mentorstvom Valentine Đurek.

U kategoriji Osnove informatike za strukovne škole, Lucia Vragović osvojila je drugo mjesto. Lucia je ujedno i jedina učenica koja je sudjelovala na natjecanju, svi ostali natjecatelji bili su dječaci. Tako da s ponosom možemo reći da je Lucia najbolja informatičarka u županiji. Lucia, čestitamo!